Powstała nowa platforma handlowa-Localbitcoincash

Aby rynek kryptowalut rozkręcał się na bieżąco, konieczne są odpowiednie narzędzia, które pozwolą na coraz szersze operowanie tym pieniądzem. Wiadomo, finanse nie lubią próżni ani też bezruchu. Im większa ilość operacji i ich różnorodność, ty bardziej rozwojowe środowisko.

Jednym z najważniejszych rynków, który jest w stanie szybko rozkręcić obrót walutą jest handel. A skoro mówimy o kryptowalutach to oczywiście również o handlu internetowym. Aby jednak transakcje kupna-sprzedaży odbywały się za pomocą bitcoina czy innego wirtualnego pieniądza, konieczni są kontrahenci, którzy dopuszczają taką formę rozliczenia i miejsce, w którym mogą się spotkać z klientami w sieci. Do tego służą internetowe platformy handlowe.

Jest ich już w sieci kilka, a w październiku 2017 roku ruszyła kolejna. Nazywa się Localbitcoincash i stworzona została przez Erica. Platforma już działa, zaliczyła nawet kilka aktualizacji, a użytkowników przybywa. To platforma transakcyjna peer-to-peer, za pośrednictwem której zapłacimy za usługi czy zakupy a także kupimy lub sprzedamy bitcoiny.

Platforma została stworzona na bazie Localbicoins, jednak w kilku miejscach różni się od pierwowzoru. Transakcje mogą być przeprowadzane z użyciem escrow, jest możliwość kontaktowania się drogą mailową, a do dyspozycji użytkowników oddano numery telefonów do działu obsługi klienta, gdzie konsultanci udzielają potrzebnych porad.

Twórca serwisu ma dalekosiężne plany rozwojowe. Walutą podstawową wciąż będzie bitcoin, jednak w planach jest dodawanie kolejno BTC, ETH, LTC oraz DASH, a potem innych. Na razie platforma Localbitcoincash, w skrócie LBCH, ma funkcję „bez opłat shapeshifting / changelly”, jednak docelowo zostaną wprowadzone prowizje za wypłaty. Jest to konieczne do dalszego rozwoju witryny i ukończenia projektu. Deweloper zapewnia jednak, że użytkownicy będą o wszystkim informowani z wyprzedzeniem i wyraża nadzieję, że narzędzie zyska sobie na tyle dużą popularność, że opłaty nie odstraszą dotychczasowych i przyszłych klientów.

Byłoby szkoda, bo już teraz platforma ma sporo entuzjastów z różnych krajów a obroty wahają się od 0,01 do 20 BCH.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *