Microsoft uznał BitCoin za walutę

W 2016 roku nikt nie odważyłby się nazwać żadnej kryptowaluty walutą. Historia BitCoina pokazuję, że status waluty to była kwestia czasu. I o ile instytucje finansowe i agencje państwowe jeszcze jakiś czas będą unikać tego tematu i wydawania opinii w tej sprawie o tyle duże korporacje z uwagi na nieco inny swój charakter wcześniej wyjdą na przeciw zmianom.

Microsoft jako jedna z pierwszych dużych globalnych organizacji nie tylko uznała BitCoin jako walutę, ale też zapewniła, że zapewni wsparcie tej kryptowalucie. W 2017 roku nastąpi aktualizacja programu Excel, która na równi z innymi walutami pozwoli formatować, obliczać, analizować i zapisywać dane w walucie BitCoin. Nowa funkcjonalność będzie dostępna we wszystkich wersjach środowiskowych oprogramowania firmy Microsoft.

Nie jest to jednocześnie pierwszy krok Microsoftu w kierunku kryptowalut. Wcześniej został uruchomiony Azure Blockchain, skierowany do instytucji finansowych mający przyspieszyć proces rozliczania. Rozwiązanie działa w chmurze i pozwala na procesowanie danych z udziałem szeregu rozwiązań i narzędzi przygotowanych przez Microsoft.

MetLife and Emirates National Bank of Dubai are using Azure, its Machine Learning component and Microsoft Dynamics to improve customer experience and relationship. On the other hand, Bank of America Merrill Lynch is using the company’s Blockchain as a Service to automate various processes.

Microsoft zwraca coraz większą uwagę na wzrastający rynek FinTech (financial technology).

Bitcoin końcem 2016 roku został zaakceptowany jako waluta przez większą liczbę dużych instytucji finansowych. Kryptowaluta jest odseparowana od niestabilności rynków finansowych (jak inflacja) i jest zdecydowanie łatwiejsza w przechowywaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *